Vyhľadávať v tomto blogu

Cestujem po svete a rád spoznávam krajiny a ľudí čo tu žijú.

piatok 18. mája 2018

Aplikácie nie len na cesty

Som technofil a nehambím sa za to. :-)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt huawei p10   

Vždy som mal rád multifunkčné zariadenia a smartfon je pre mňa úžasný vynález aj keď telefonovanie je to posledné čo ma na ňom zaujíma. Snažím sa ho vyťažiť na maximum a nižšie sa pokúsim popísať na čo všetko mne slúži v súvislosti s cestovaním.

Macrodroid (sťahuj tu)
Obrázok na obale
V časoch symbianu mali Nokie profily, ktoré nastavovali rôzne správanie telónu. Macrodroid je v podstate niečo takéto len oveľa sofistikovanejšie. Uvediem príklad jedného z mojich nastavení:
keď pripojím na telefón nabíjačku v aute tak sa automaticky vypne WIFI, vypne vibrovanie, zapne Bluetooth, handsfree auta sa spojí s telefónom, zapne sa WAZE, zapne sa funkcia hlasného čítania SMS, pripomienok a Emailov a spustí sa TORQUE. Toto všetko sa deje len v prednastavenom čase aby sa mi to nezapínalo počas nabíjania doma v noci. Kto často cestuje tak si vie predstaviť koľko času mi to ušetrí. Po odpojení nabíjačky sa všetko vráti do pôvodného stavu. Macrodroid je možné nastaviť podľa všemožných podmienok. Napr. ak prídem domov tak sa na základe polohy GPS automaticky zapne WIFI. Data vie vypnúť len na ROOTnutom telefóne. Každopádne možností využitia je nepreberné množsto a ak nemáte chuť programovať si to sami, tak možete použiť veľké množstvo nastavení, ktoré už vymyslel niekto pred vami.  

Torque (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Táto aplikácia vám umožní spojiť sa s vaším autom a funguje v podstate ako palubný počítač. Jedinou podmienkou je mať v zásuvne pripojený OBD modul, ktorý sa dá kúpiť aj na Slovensku za pár eur. V Čine ešte lacnejšie. Aplikácia dokáže ukázať spotrebu, alebo ju priamo prepočítavať na peniaze ak nastavíte cenu paliva, dokáže merať dĺžku trasy, dokáže slúžiť ako kamera, ktorá v slučke nahráva video z cesty, vie čítať a mazať chybové kódy a v spolupráci s pluginom Dashboard dokáže tieto údaje zobrazovať v inej aplikacii napr. v navigácii.

Sygic (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Túto offline navigáciu asi netreba extra predstavovať. Je to asi stále jedna z najlepších navigácií aj keď vďaka zrušeniu roamingu v Európe ju podľa mňa predbehol WAZE. Sygic okrem navigovania dokáže napr. nahravať video, navigovať v reále (premieta cestu na obraz z kamery) alebo premietať navigáciu na čelné sklo (funkčné len v noci) nevýhodou je, že za všetko si treba zaplatiť a mapové podklady sú náročné na miesto v pamäti telefónu.

WAZE (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Free online aplikácia, ktorá zdieľa informácie s milionmi užívateľov a tým pádom vás aktuálne informuje o dianí na ceste pred vami. Dokáže šikovne navrhnúť obchádzku, upozorniť na radar alebo jeleňa pri ceste. Jedinou podmienkou sú zapnuté data, ktorých spotrebuje minimálne množstvo takže to nikoho nezabije. Veľmi šikovná je aj funkcia zdieľania polohy. Ak sa máte s niekým stretnúť na konkrétnom mieste, tak viete kto je ako ďaleko a upozoní vás aj tesne pred príchodom ostatných na miesto. 
   
Locus Pro (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Je jedna z mojich najoblúbenejších aplikácii či už na turistiku, auto navigáciu, na hľadanie kešiek alebo zaznamenávanie trasy. Podrobnejšie som o nej písal (čítaj tu) takže sa nebudem opakovať. Podľa mňa by nemala chýbať v telefóne žiadneho tuláka po svete. Dokáže pracovať z rôznymi mapovými podkladmi či už online alebo offline. Veľkou výhodou sú vektorové mapy, ktoré sú podrobné a nezaberajú veľa miesta. Pracuje sa s nimi ako s papierovou mapou čo je pri hľadaní na mape neporovnateľne lepšie ako v klasickej navigácii. Používam ju aj pri hľadaní miesta na spanie ak nenajdem nič napr. na Park4night

Park4night (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Asi netreba cestovateľom predstavovať. Je to apka kde nájdete miesta na spanie prípadne kempy. Celá funguje online takže potrebuje data.

VšZP (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Ja peňaženku nenosím a kartička poistenca je pre mňa otrava, takže ju mám v telefóne. Zároveň tam mám aj syna a okrem toho mám prehľad o preventívnych prehliadkach a úkonoch, ktoré si lekáry účtujú. Budete prekvapený koľko niektoré vyšetrenia stoja... :-)

Salient Eye (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Aplikácia, ktorú som spomínal v článku o bezpečnosti (čítaj tu) je v podstate strážca priestoru. Je možné ju aktivovať aj na diaľku pomocou Salient Eye Security Remote aplikácie. Po aktivácii sleduje nastavenou kamerou priestor pred ňou a v prípade zaznamenania pohybu spustí hlučný poplach, ktorý sa dá vypnúť len zadaním kódu. Navyše na prednastavený email, alebo pomocou sms upozorní na poplach a sekvenčne vyfotí dianie pred kamerov. Fotky odosiela na server, takže sa k nim dostanete aj keď vám telefón ukradnú. Mne slúži ako alarm v aute na starom nepoužívanom telefóne. Je zadarmo a alarm s podobnými funkciami stojí pár stovák eur. 

Masterpass (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Je jednou s náhrad za platobnú kartu. Načítate napr. na benzinke Schell QR kód do aplikácie a rovno ňou zaplatíte. Rozumiem, pre vačsinu je už bezkontakná karta nadštandard, ale ja som technofil... 

Wave 2 pay (sťahuj tu)
Obrázok na obale
A ako technofil používam namiesto platobnej karty telefón, ktorý stačí priložiť pomocou tejto aplikácie a zaplatiť kdekoľvek na svete. Chce to len zapnuté NFC čo mi súčasne s otvorením aplikácie spúšta Macrodroid. :-)


Stocard (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Je aplikácia, kde si nakopírujete vaše vernostné karty a potom napr. ak sa vám v Chorvátsku stane problém so spacákom z Decathlonu tak tam možete zajsť a po načítaní čiaroveho kódu vám reklamáciu riešia akoby ste mali bloček pri sebe. Samozrejme rovnako vám tam napr. pripisuje body v Tescu alebo Bille bez toho aby ste museli nosiť peňaženku plnú vernostných kariet.


WebKamery (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Je šikovná apka pomocou ktorej sa viete online pozrieť do sveta. Ja ju mám hlavne nato aby som videl aké je počasie v danej lokalite lebo predpovede počasia väčšinou nevychádzajú. Samozrejme potrebuje data.


Konvertor mien (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Už z názvu je asi jasné čo to je a načo slúži. Euro ešte nieje v celej Európe, takže občas užitočná vec keď sa vám nechce naháňať kuny po lese. (pozri tu) :-)


Booking (sťahuj tu) a Airbnb (sťahuj tu
Obrázok na obale Obrázok na obale
Tieto apky asi naozaj netreba predstavovať a ja ich využívam hlavne na cestách lietadlom ako napr. naposledy v Maroku. (čítaj tu) Viete si tu rýchlo a za dobré ceny rezervovať ubytovanie.

Zábavné šarady (sťahuj tu)
Obrázok na obale
Každý asi pozná aktivity, takže toto sú aktivity v telefóne a dá sa podľa nich výborne zabaviť bez nutnosti mať veľkú krabicu so sebou.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára