Vyhľadávať v tomto blogu

Cestujem po svete a rád spoznávam krajiny a ľudí čo tu žijú.

piatok 11. mája 2018

Postel vo VW Caddy


   Najmenší člen našej štvorkolesovej rodiny dostal dnes tiež svoju posteľ. VW Caddy mám ako služobné auto a žiadne veľké zásahy doňho nemienim robiť. Inšpiroval som sa internetom a celá výroba mi trvala dve hodiny a stálo ma to 33eur. Osadenie a vybratie z auta je záležitosť pár minút. Táto posteľ je zatiaľ najrýchlejšia a najlacnejšia posteľ akú som realizoval do auta. Keď budem robiť daľšiu asi bude skôr hotová ako ju vymyslím. :-)

   Použil som 10mm hrubú preglejku z topolového dreva. Pevnosť má podobnú ako buk, ale váha celej platne je o sedem kilov nižšia. Platňa je rozmeru 250x125 a stoji 28eur. Panty som použil klavírne 90cm dlžky a jeden stojí 1,3eur plus 12mm samorezky.

 

    Vnútorný rozmer kufra v Caddyne je 93x113cm, kedže ja mám 180cm tak preložené dva krát som na 186cm čo úplne postačuje bez toho aby som musel predné sedačky sklapať. Rozrezaná platňa je spojená klavírnym pántom z hornej strany takže pri rozložení sa o seba dosky zapriečia a sú pevnejšie. Predné sedačky stačí nadoraz posunúť dopredu a vojde sa tam platna 190cm.


   Ako nohy pre postel poslúžia odrezané dosky z celej platne, výška sklopených zadných sedačiek je 29,5cm a odrezaný kus z platne má rozmer 60x120 takže to akurát vyjde. Keď opriem nohy o bočné steny auta a dole pritlačím plastovou vaničkou kufra tak sa to celé ani nepohne. Nohy som tiež prichytil klavírnymi pántmy aby sa dala celá postel zložiť a ľahko uskladniť. Celé to po sklopení zaberie 90x113x3cm. 
   Hornú platňu ktorá sa preklápa dopredu je potrebné rozdeliť nakoľko 90cm platňu kôli výške stropu nepreklopíte. Ja som ju rozdelil presne na polovicu a je to v pohode. Aj keď neskôr ma napadlo že keby som to rozdelil v jednej tretine a dlhšiu časť nechal v kuse pri predných sedačkách možno by to bolo pevnejšie. To len ak budete robiť podla mňa pouvažujte nad tým. Na tejto delenej časti som dal pánt zo spodku kôli lepšej manipulácii pri sklopení.   Na konci pri predných sedačkách je doska vo vzduchu, takže som navŕtal diery a prevliekol horolezecké lano spravil hrčku a na druhý koniec osadil hačiky z gumených pavúkov, ktoré zachytím o vešiaky na stredových stĺpikoch. Dal by sa pouziť aj držiak pásu, ale keď je tam vešiak tak o to jednoduchšie.   Pri zadných dverách som od spodku priskrutkoval z odrezanej platne dosku aby som to celé spevnil. Je tam teraz 20mm preglejka a naše dve mušie váhy to v pohode udrží.


   Na dosku po rozložení stačí položiť dva samonafukovacie spacáky z Tesca, ktoré mám už pár rokov a stále slúžia. Na šírku sú tam presne. Mám v pláne kúpiť tvrdší molitán alebo hrubší mirelon, ktoré budú pohodlnejšie ako samonafukovacie karimatky. Obrovskou výhodou je, že pod posteľou ostal veľký odkladací priestor kde sa v pohode vojdu bedničky s čímkoľvek.

 
    Nášho maca to určite nenahradí lebo sme už rozmaznaný a zvykli sme si na pohodlie v Mercedese, ale na krátke dvojdňové výlety je to určite zaujímavá alternatíva hlavne keď Caddy ma o polovicu menšiu spotrebu. :-)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára